Görkemli vahşi doğası ve Akdeniz rüzgarlarının ritmiyle, denizin, güneşin, ayın, yıldızların sihrini bu rota boyunca yaşayacaksınız. Diğer rotalara göre daha az sayıda teknenin olduğu bu seyirde sakinliği daha fazla yaşayacaksınız. Patara kıyılarında seyir ederken açık denizin keyfini deneyimliye bilir, farklı küçük koylarda verilen yüzme molalarına ilaveten Kalkan ve büyüleyici  bohem atmosferi ile küçük bir liman kenti Kaş’ı ziyaret edebilirsiniz. Dünyanın  önemli dalış merkezlerinden biri olan Kaş’da Yaz / Kış  birbirinden farklı 20 noktada dalış yapabilir,  özel olarak batırılmış birbirinden güzel balıklara yuva olmuş II. Dünya Savaşı`ndan kalma Kargo Uçağını, inanılmaz sualtı güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Dalış deneyiminiz henüz yoksa,  deneme dalışını bir uzman dalgıç eşliğinde ortalama 5 ila 7 metre’de gerçekleştirebilirsiniz.

Üçağız Köyü, çevresindeki kaya mezarları ve lahitler nedeniyle birinci derecede sit alanı ilan edilmiş. Antik Likya’da Theimussa olarak bilinen Üçağız Köyü ve adası özellikle antik Simena kalıntılarının bulunduğu Kaleköy görülmeye değer. Yine su altına gömülmüş kalıntıları da tekneden görebilirsiniz yada bir dalış deneyimine katılabilir ve Gökkaya Limanı’nda bulunan sadece tekne yolcularının gidebildiği Korsan Bar ve Korsan Mağara ise bu Rota’nın en keyifli durak yerleridir, aynı zamanda akdeniz foklarının uğrak yerlerindendir.

Myra (Demre); Lykia’nın çok önemli altı büyük kentinden birisi aynı zamanda Noel Baba olduğu düşünülen Aziz Nicholaos’ın yaşadığı ve çeşitli mucizeleri gerçekleştirdiği  Myra’da St. Nicholaos adına yapılan kiliseyle Myra Antik Kenti’ni gezebilir ve birbirine bu kadar uzak ama yakın iki tarihi yapıtı görmek sizi mutlu edebilir. Demre Kuş Cenneti’ne ufak bir tur düzenleye bilir Kuşların renkli şölenine dahil olabilirsiniz.